Oranje Wit vaak goed voor veel doelpunten

Selectie van Oranje Wit, seizoen 2019-2020

Oranje Wit, komende zaterdag de tegenstander van Kloetinge, is dit seizoen de ploeg van de grote uitslagen, met – onder meer (!) – 4-4 tegen Heerjansdam, 5-1 verlies bij Nivo Sparta, 1-9 nederlaag thuis tegen Sliedrecht en 5-4 winst op Terneuzense Boys.

In de 12 competitiewedstrijden die de ploeg tot nu toe speelde (het gestaakte duel tegen Nieuw-Lekkerland moet nog worden afgemaakt) werd in totaal 60 keer gescoord: gemiddeld 5 per wedstrijd. Dat is de hoogste score van alle ploegen in de 1e klasse C. Helaas voor Oranje Wit werd twee derde van de goals door de tegenstander gemaakt, zodat de Dordtenaren samen met Terneuzense Boys strijden tegen degradatie.

In 1991 speelden Kloetinge en Oranje Wit voor het eerst tegen elkaar. De groen-witten wonnen de uitwedstrijd met 2-4, dankzij goals van Marcel Schenk, Ronald Zuijdwegt en Jos van Bremen. Van de 12 ontmoetingen die sindsdien volgden, won Kloetinge er 9.

De enige nederlaag op het (kunstgras)veld van Oranje Wit was wel een pijnlijke. In mei 2017 verloor Kloetinge met 3-2, mede door een penalty vlak voor tijd tegen. Daardoor had de ploeg het kampioenschap niet meer in eigen hand en kon Rijsoord een week later inderdaad feest vieren.

PZC van 8 mei 2017

Kloetinge scoort in elk geval wel vaak tegen Oranje Wit. Van alle ploegen waar het sinds 1995 ten minste 10 keer heeft gespeeld in de competitie, kreeg Oranje Wit gemiddeld de meeste doelpunten tegen: 2,82 per wedstrijd. De rest komt daar niet bij in de buurt. De top-10:

ClubAantal wedstrijdenAantal goals KloetingeGemiddelde
Oranje Wit11312,82
VVGZ16372,31
Heinenoord10232,30
Noordwijk10232,30
Nivo Sparta11242,18
Heerjansdam19412,16
Huizen10202,00
Nieuw-Lekkerland19351,84
Excelsior Maassluis10181,80
SHO10181,80
Deel dit artikelShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email