Terugblik: Kloetinge bewijst zich in 3e divisie

Julius Bliek gaat voorop in de strijd (foto: Ron Quinten)

Nu de laatste wedstrijd erop zit, is het tijd voor een terugblik op het seizoen 2023/2024. Wie bij Kloetinge maakte de meeste wedstrijdminuten? Welke ploeg incasseerde de meeste gele kaarten? En nog veel meer van dit soort (vooral cijfermatige) wetenswaardigheden.

Kloetinge bewees dit seizoen vooral dat de ploeg thuishoort in de derde divisie. Lijfsbehoud was al in een vroeg stadium zeker en dat is op zich al een prestatie. Met 47 punten (13 zeges, 8 remises en 13 nederlagen) eindigde de ploeg maar liefst 17 punten boven de grens voor nacompetitie.

Het team wist de punten binnen te halen op de momenten waarop dat kon en liet daarbij weinig liggen. In de eindrangschikking leverde dat een 12e plaats op. Of beter gezegd: een gedeelde 9e plek, want Hoek, UNA en Quick haalden net zoveel punten (maar hebben een wat beter doelsaldo).

(foto: Ron Quinten)

Het begin was moeizaam, met twee nederlagen en twee remises, maar daarna bleek Kloetinge voor veel tegenstanders toch een lastig te nemen horde, zeker na de winterstop. Hoogtepunten? Onder meer de overwinningen uit op Blauw Geel (0-2) en thuis op TEC (3-0), Sportlust (3-0) en uiteraard Hoek (2-1).

Er waren ook zeker minder mooie dingen, zoals de langdurige blessures (van onder anderen Roy Mulder, Valentijn van Keulen en Reguillo Vandepitte), het gedwongen vertrek van Jurriaan van Poelje, de onterechte rode kaart bij UNA en de verre uitwedstrijden in het donker op vaak natte en kille zaterdagavonden.

Wie speelde het meest?

Tijdens de competitie werden dit seizoen 27 verschillende spelers ingezet. Toeval of niet: dat zijn er precies even veel als vorig seizoen én het seizoen daarvoor. Vier spelers kwamen tot meer dan 30 wedstrijden: Dook van den Berg, Koen Plank, Mitchell Braafhart en Kyle Doesburg.

Koen Plank maakte de meeste wedstrijdminuten: 2826 (exclusief blessuretijd). Hij miste alleen de uitwedstrijd tegen Gemert vanwege een schorsing en stond de andere 33 duels in de basis. Zeven keer haalde hij het einde van de wedstrijd net: vijf keer werd hij gewisseld en twee keer kreeg hij een rode kaart. Plank speelde ook beide bekerwedstrijden mee.

Koen Plank in de thuiswedstrijd tegen Barendrecht (foto: Ron Quinten)

Yasin Ouja en Dook van den Berg werden het vaakst gewisseld: 13 keer, gevolgd door Jefry Dijkstra (11) en Mitchell Baptist (10). Jeroen de Jonge had de meeste invalbeurten (17), gevolgd door Mitchell Baptist (14) en Zenya Deurloo (10).

Vóór de winterstop maakte Ruben de Jager de meeste minuten in de competitie (1496). Na de jaarwisseling was dat Jefry Dijkstra (1429).

NaamDuelsBasisplaatsenSpeeltijd (minuten)
Koen Plank33332826
Mitchell Braafhart31312790
Julius Bliek29292551
Ruben de Jager28282447
Dook van den Berg31252271
Kyle Doesburg32232209
Jefry Dijkstra29252191
Reguillo Vandepitte25252176
Raphael Zerbib27232055
Jeffrey Theunisse28201848
Klaas van Hecke20171604
Valentijn van Keulen18181538
Jop Dekker17161270
Yasin Ouja23141138
Zenya Deurloo22121096
Ellas Meijer1710993
Mitchell Baptist2612902
Jeroen de Jonge236758
Joël van Herwijnen102287
Teun van Remortel22180
Daan Schouw70145
Ufuk Kahveci2196
Milan Zabicki1190
Chris Latupasinalo2178
Rubin van der Hooft3027
Aidan Milot1012
Berat Demir108

Ruben de Jager topscorer

In 34 wedstrijden scoorde Kloetinge 45 keer. Topscorer werd, net als vorig seizoen, Ruben de Jager. Hij trof 13 keer doel. Kyle Doesburg (6), Reguillo Vandepitte (5) en Jefry Dijkstra (4) bleven op ruime afstand. Zoals gebruikelijk noteerde Dijkstra de meeste assists: 10 in totaal.

Kloetinge scoorde vaker op eigen veld dan in uitwedstrijden (28 tegen 17). Dat geldt ook voor de meeste concurrenten, maar niet voor Baronie, OJC Rosmalen, TEC en Hoek. Hoek noteerde zelfs de meeste doelpunten van iedereen: 40.

Ruben de Jager viert zijn winnende treffer in de thuiswedstrijd tegen Hoek (foto: Ron Quinten)

In totaal werd er in de derde divisie 981 keer gescoord (in 306 wedstrijden). De meeste goals waren te zien in de duels van Quick, Gemert en Hoek (126). In het wedstrijden van TOGB werd het minst vaak gescoord: 90 keer.

Naast de 45 goals in de competitiewedstrijden scoorde Kloetinge dit seizoen er nog 21: 7 keer in de twee KNVB-bekerduels en 14 keer in de acht oefenwedstrijden.

NaamCompetitieKNVB-bekerOefenduelsTotaal
Ruben de Jager131317
Kyle Doesburg61310
Reguillo Vandepitte55
Jefry Dijkstra4116
Joël van Herwijnen33
Yasin Ouja314
Julius Bliek3216
Zenya Deurloo246
Mitchell Baptist112
Koen Plank11
Dook van den Berg11
Klaas van Hecke11
Daan Schouw11
Valentijn van Keulen11
Gianni Vandepitte11
Eigen doelpunt Blauw Geel11
Totaal4571466

Barendrecht slaat na winterstop toe

De verschillen voor en na de winterstop waren soms groot. Kloetinge verzamelde bijvoorbeeld 20 punten in het eerste deel van de competitie en 27 punten in het tweede deel. Desondanks stond de ploeg eind december hoger op de ranglijst dan in de eindrangschikking.

De positie van Kloetinge op de ranglijst gedurende het seizoen

SteDoCo haalde in de eerste 17 speelrondes verreweg de meeste punten (42), maar in de tweede reeks ‘slechts’ 27, net zoveel als Kloetinge. Bij kampioen Barendrecht was dat een stuk beter verdeeld: 35 tegenover 36 punten.

Reguillo Vandepitte heeft gescoord tegen TEC (foto: Ron Quinten)

Ook UNA en OSS’20 deden het na de winterstop beduidend slechter dan voor de jaarwisseling. Bij UNA was het verschil het grootst: 32 tegenover 15 punten. Meerssen en TOGB herstelden zich juist sterk in het tweede deel. Meerssen, bijvoorbeeld, moest het halverwege nog doen met 21 punten (gecorrigeerd voor inhaalwedstrijden), maar eindigde op 56 punten.

Hoek kaartenkampioen

De scheidsrechters trokken in de derde divisie B bijna duizend keer een kaart: 946 gele kaarten en 40 rode kaarten. 29 keer kreeg een speler twee keer geel in een wedstrijd – onder wie Zenya Deurloo in de thuiswedstrijd tegen Gemert – en kon dus vertrekken. Er werden dus bij elkaar 69 spelers van het veld gestuurd.

In werkelijkheid ligt het aantal iets hoger, omdat enkele rode kaarten werden geseponeerd. Koen Plank overkwam het zelfs twee keer. De geschrapte kaarten, voor zover bekend, zijn buiten de cijfers gelaten.

Scheidsrechter John Kraak geeft geel in de thuiswedstrijd tegen Blauw Geel’38 (foto: Ron Quinten)

Hoek incasseerde verreweg de meeste kaarten: 73 gele kaarten en 3 (direct) rode. Kloetinge viel lange tijd ook in negatieve zin op – onder meer door 24 kaarten in vijf opeenvolgende wedstrijden in het najaar – maar ging na de winterstop minder vaak over de schreef.

Opvallend: bijna alle ploegen die meestreden om de titel, oogstten relatief weinig kaarten. Kampioen Barendrecht zelfs de minste: 36 gele en 3 rode. Blauw Geel sloot de meeste wedstrijden af zonder kaarten te ontvangen: 14.

Bij Kloetinge waren de meeste gele kaarten voor Julius Bliek, Dook van den Berg en Kyle Doesburg. Zij kregen er ieder 6.

TeamEnkel geelDubbel geelDirect roodScore
Hoek673379
Baronie593269
Unitas532669
OJC Rosmalen592267
TEC515367
Kloetinge591061
TOGB483360
OSS'20464258
Gemert540156
AWC442456
SV Meerssen510255
Groene Ster471151
Quick450351
Sportlust '46471049
SteDoCo430247
Blauw Geel'38412045
UNA380344
Barendrecht360342
Totaal8882940