Loopwonder (én kaartenkampioen) Dook van den Berg snelt naar de 100
Het Club van 100 binnen de huidige selectie verwelkomt wederom een nieuw lid. Zaterdag speelt Dook van den Berg tegen Blauw Geel’38 zijn honderdste officiële wedstrijd in de hoofdmacht van Kloetinge. Hij treedt daarmee in de voetsporen van Valentijn van Keulen, Klaas van Hecke, Jeroen de Jonge, Jefry Dijkstra, Ruben de Jager, Koen Plank en Jeffrey Theunisse.
De 22-jarige Dook, ‘kind van de club’ en gezegend met een grenzeloos loopvermogen, maakte op 18 september 2021 zijn debuut in het eerste. Hij was toen invaller in de bekerwedstrijd tegen wat toen nog Oostkapelle/Domburg heette.
Toch duurde het daarna nog bijna anderhalf jaar voordat hij zich echt in de kijker speelde. Pas begin 2023, net na de winterstop, kreeg hij regelmatig invalbeurten. Op 4 maart van dat jaar had hij – evenals Raphael Zerbib – in de uitwedstrijd tegen Jodan Boys zijn eerste basisplaats en deed het meteen voortreffelijk.

Sindsdien is hij niet weg te denken uit de wedstrijdselectie. Nadat Raphael Zerbib een jaar geleden ernstig geblesseerd raakte, verhuisde Dook van het middenveld naar de positie van linksback. Die tijdelijke (?) taak vervult hij nog altijd met verve.
De teller staat bij hem inmiddels op 99 wedstrijden (waaronder 72 basisplaatsen) en 5 goals. Daarnaast mag Dook, als neveneffect van zijn tomeloze inzet, zich ook recordhouder gele kaarten noemen. Zijn collectie bij Kloetinge 1 omvat inmiddels – als we goed hebben geteld – 20 stuks.
| Seizoen | Wedstrijden | Basisplaatsen | Goals | Speeltijd |
|---|---|---|---|---|
| 2021-2022 | 2 | 0 | 0 | 1% |
| 2022-2023 | 11 | 4 | 1 | 15% |
| 2023-2024 | 33 | 25 | 1 | 76% |
| 2024-2025 | 34 | 24 | 3 | 71% |
| 2025-2026 | 19 | 19 | 0 | 84% |
| TOTAAL | 99 | 72 | 5 |
Zaterdag dus zijn honderdste duel, met Blauw Geel’38 als tegenstander op het Wesselopark. De ploeg uit Veghel werd aan het begin van het seizoen gezien als een van de kanshebbers op de titel, maar heeft een moeizame periode achter de rug. Vorige week werd, tegen het steeds verder wegzakkende SteDoCo, de eerste zege in drie maanden behaald.
Dat zal Blauw Geel, dat genoeg kwaliteit in huis heeft, zeker weer moed geven. Bovendien heeft Kloetinge het vaak lastig tegen de Brabanders. Van de vijf onderlinge wedstrijden die tot nu toe zijn gespeeld, won Kloetinge er slechts één. En dat was ook nog eens in Veghel.
De wedstrijd Kloetinge-Blauw Geel’38 begint zaterdag om 15.00 uur. Scheidsrechter is Pieter van Veelen.