Verslagen & voorbeschouwingen

111 zeges in de jaren 10

Kloetinge Fanatics

Rudy ‘RudeStats’ Boogert bood vandaag in de PZC een prachtig overzicht van het Zeeuwse amateurvoetbal in het (bijna) afgelopen decennium. Kloetinge staat daarin – op basis van het aantal behaalde punten – op de 17e plaats, met 111 zeges, 59 remises en 87 nederlagen in de competitie.

Maar hoe verhoudt zich dat ten opzichte van vorige decennia? Als we kijken naar het gemiddelde aantal punten per wedstrijd, komt Kloetinge over de jaren 10 uit op 1,53. Dat is zeker niet slecht.

Toch was het resultaat in twee decennia nóg beter. In de jaren 60, toen de club nog een stuk lager speelde, ging het zelfs om 1,80 punt per wedstrijd. (Voor een goede vergelijking is ook voor de periode vóór het seizoen 1995/1996 gerekend volgens het driepuntensysteem.)

Het complete overzicht:

Verder lezen

De eindafrekening van 2019

Kloetinge-DETO Twenterand

Nog vier dagen tot 2020. Hoog tijd om de balans op te maken over 2019. In woorden: een uitstekend jaar voor het keurkorps van VV Kloetinge. In cijfers vergt het wat meer ruimte.

Het eerste elftal speelde een recordaantal van 37 officiële wedstrijden in 2019: 25 in de competitie, 1 in de nacompetitie, 2 in de KNVB-beker en 9 in de districtsbeker.

Daarvan gingen er 8 verloren, waaronder helaas de cruciale thuisduels tegen Rijsoord (competitie) en DETO Twenterand (nacompetitie). Er werd slechts 3 keer gelijkgespeeld en maar liefst 26 keer gewonnen.

Verder lezen

Kloetinge breekt op de valreep record

Een zorgeloze middag vanmiddag in de derde ronde van de districtsbeker. Kloetinge was letterlijk en figuurlijk twee klassen beter en won zonder problemen, net als in 2014, met 0-5.

De Zeeuwen traden op vrijwel volle sterke aan, met alleen Marijn Wijkhuijs als afwezige vaste kracht. Zoals gebruikelijk bij bekerwedstrijden stond Nando Pijnenburg in het doel in plaats van Mitchell Braafhart. Bij de tegenstander waren de zorgen groter, doordat het halve basiselftal verstek moest laten gaan.

Verder lezen

Een ‘vreselijke wedstrijd’ in Klundert

In de derde ronde van de districtsbeker is het komende zaterdag #kluklo. Voor niet-twitteraars: Kloetinge gaat op bezoek bij Klundert. Slechts één keer troffen de hoofdmachten van beide clubs elkaar eerder in officieel verband: op 23 augustus 2014, in de poulefase van de beker, eveneens in Klundert.

De uitslag lijkt boekdelen te spreken: 0-5, dankzij treffers van Remco van Tiggele, Daan Esser, Yves Nyemb, Mark Schuit en een penalty van Jason Tjien-Fooh. Toch toonde trainer Diederik Hiensch zich na afloop allesbehalve tevreden. ,,Het was een vreselijke wedstrijd”, noteerde PZC-verslaggever Jan Dagevos. Harde wind, veel overtredingen en het spel lag vaak stil. ,,Maar dan nog had het bij ons veel beter gemoeten en hadden we nog veel meer moeten creëren.”

Verder lezen

Beste eerste seizoenshelft sinds 1964

Terwijl Kloetinge niet in actie hoefde te komen – het veld in Heerjansdam was blijkbaar niet geschikt om te voetballen – ging alle aandacht zaterdag uit naar de strijd tussen de nummers 2 en 3. Sliedrecht maakte duidelijk dat zij de voornaamste concurrent voor de titel is, door met 5-1 over Nieuw-Lekkerland heen te walsen.

De top-6

Kloetinge gaat daardoor met een comfortabele voorsprong 2020 in: 4 punten meer dan Sliedrecht (dat volgende week bekert in en tegen Kapelle) én een wedstrijd minder gespeeld.

Verder lezen

Al 9 jaar niet verloren van Heerjansdam

Heerjansdam 1 (bron: vvheerjansdam.nl)

Kloetinge en Heerjansdam, de tegenstander van komende zaterdag, kennen elkaar van haver tot gort. Er zijn maar vijf niet-Zeeuwse clubs waartegen Kloetinge vaker speelde: Achilles Veen (30 keer), ASWH (26), Dinteloord (24), RVVH (21) en Rijsoord (20).

Het duel zaterdag op sportpark De Molenwei wordt de 20e ontmoeting met Heerjansdam. De eerste keer was 24 jaar geleden, op 18 november 1995. Kloetinge won in Heerjansdam met 1-2, dankzij goals van Alex Lourens en Jason Pattiasina.

Van de 19 wedstrijden waren er 18 in competitieverband. Verder schakelde Heerjansdam in januari 2006 Kloetinge uit in de tweede ronde van de districtsbeker (0-3 op het Wesselopark).

Verder lezen

Ontketend Kloetinge deklasseert GRC’14

Uitbundige ‘sfeeractie’ voorafgaand aan de wedstrijd.

Een heerlijke pot voetbal afgelopen zaterdag op het Wesselopark, met als tegenstander GRC’14, dat weinig had in te brengen tegen een gedreven, ontketend Kloetinge. Eindstand: 5-0, dankzij een hattrick van Jeremy Hubregtse en goals van Roy Mulder en Daan Esser.

Het was al de derde keer deze competitie dat Kloetinge 5 keer scoorde, na eerder tegen Nivo Sparta en Almkerk. De hattrick van Hubregtse was de eerste sinds 23 februari van dit jaar (Ramon Janson tegen RVVH).

Verder lezen